Kategorie
Newsy

Pasowanie na ucznia

 

   Tradycją naszej szkoły jest, że najmłodsi uczniowie w październiku przeżywają swoją pierwszą ważną uroczystość jaką jest pasowanie na ucznia pierwszej klasy oraz ślubowanie na czytelnika. 36 uczniów klas pierwszych pod czujnym okiem wychowawczyń: p. Doroty Tokarskiej oraz Barbary Sztorc przygotowywało się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Uczyli się dzielnie tekstów wierszy, piosenek, wytrwale ćwiczyli poloneza.

   20 października 2022r. na sali gimnastycznej pierwszoklasiści odświętnie ubrani i przejęci, w obecności swoich najbliższych rozpoczęli występ, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Po zakończeniu części artystycznej, w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom

   Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Nie obyło się też bez upominków od rodziców i zaproszonych gości oraz pamiątkowych zdjęć. Na zakończenie uczniowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek. 

  Ten dzień z pewnością na długo pozostanie pierwszakom w pamięci. Miejmy nadzieję, że słowa przyrzeczenia, które składali, będą dla nich drogowskazem na długie, długie szkolne lata.