Biblioteka szkolna

Dyplomy dla uczestników konkursu

W dniu 15.04.2024r. odbyło się rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego – pt. „Twórczość Jana Brzechwy na obrazie”. Jury podczas oceniania prac plastycznych brało pod uwagę między innymi: samodzielność wykonania, oryginalność, estetykę pracy, znajomość twórczości J. Brzechwy. Z naszej szkoły podopieczni (Oliwia Galas- kl.”0”, Wiktoria Klasło-kl.”0”, Weronika Sikora- kl.2b, Tymoteusz Pęcak-kl.2b) otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie zaś opiekun p. M. Sikora podziękowanie za przygotowanie dzieci do udziału w konkursie. Gratulujemy!
M. Sikora

Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Twórczość Jana Brzechwy na obrazie”

Gminne Przedszkole im. Jana Brzechwy w Radziejowicach zorganizowało Ogólnopolski Konkurs Plastyczny- „Twórczość Jana Brzechwy na obrazie”. Celem konkursu było przybliżenie ciekawych utworów literackich ukazujących wartości poznawcze, wychowawcze, i opiekuńcze, zachęcanie do poznawania utworów literatury dziecięcej, w szczególności twórczości Jana Brzechwy, poznawanie nowych technik plastycznych, bogacenie dziecięcych przeżyć estetycznych, kształcenie umiejętności wyrażania tych przeżyć w formie plastycznej.
Z naszej szkoły udział w tym konkursie wzięli udział chętni uczniowie z kl. 2b- Tymoteusz Pęcak, Weronika Sikora oraz dzieci z kl. „0”- Oliwia Galas, Wiktoria Klasło. Gratulujemy dzieciom. Prace plastyczne postały pod kierunkiem p. Moniki Sikory.

M. Sikora

Konkurs czytelniczy

W dniu 09.04.2024r. został roztrzygnięty Konkurs czytelniczy ze znajomości treści książki- „Kajtkowe przygody” M. Kownackiej. W konkursie tym wzięli udział chętni uczniowie z kl. 3a i kl. 3b.
I miejsce-Antoni Lachowicz
II miejsce- Antonina Krzemińska
III miejsce-Nadia Galas

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród książkowych, pamiątkowych dyplomów dla wszystkich uczniów była p. Monika Sikora. Gratulujemy.

M. Sikora

„Mała książka – wielki człowiek” wyprawka czytelnicza 2023

W ramach kolejnej ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” uczniowie kl. 1 otrzymali darmowe wyprawki czytelnicze sfinansowane przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. W tym roku była to książka cenionej pisarki Justyny Bednarek pt. „Wnuczka antykwariusza”. Natomiast rodzice pierwszoklasistów otrzymali broszurę- „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”, która jest poradnikiem mówiącym o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania, a także zbiorem rekomendacji wartościowych książek przeznaczonych dla pierwszoklasistów. Wszystkim pierwszakom życzymy, aby pasja czytania towarzyszyła im na co dzień.
 M. Sikora

Pasowanie na czytelnika 2023

Dnia 26 października 2023r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy 1. Uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie, że zawsze będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali pamiątkowe dyplomy. Celem tej ważnej uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do wypożyczania książek oraz rozwijania umiejętności czytania. Wszystkim uczniom życzymy aby czytanie było ich pasją.
Monika Sikora

Najlepsi czytelnicy!

W roku szkolnym 2022/23 uczniowie chętnie odwiedzali bibliotekę szkolną i wypożyczali książki. Za osiągnięcie wysokich wyników w czytelnictwie otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez p. Monikę Sikorę.

Kl. 4- Zuzanna Grecka, Karolina Klasło,
Kl. 5- Gabriela Ostafin

Gratulujemy uczniom i życzymy im miłej lektury.

Przedstawienie- „O rybaku i złotej rybce”

7 czerwca 2023r. dzieci z oddziału przedszkolnego, uczniowie z kl. 1-3 wraz z opiekunami udali się do Wiejskiego Centrum Kultury w Grabinach w celu obejrzenia spektaklu pt: „ O rybaku i złotej rybce”. Bajka przypomniała zgromadzonym o starej prawdzie, że chciwość nie popłaca i o tym, że prawdziwą wartością w życiu nie są rzeczy materialne. Łatwo je zdobyć, ale też szybko można je stracić. Celem wyjścia było kształtowanie wrażliwości estetycznej poprzez aktywny odbiór spektaklu, kształtowanie nawyków kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych oraz integracja uczniów i wzmocnienie więzi koleżeńskiej.
Monika Sikora

Akademia z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto obchodzone co roku 2 kwietnia, na pamiątkę urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z tej też okazji  4 kwietnia br. chętni uczniowie  pod opieką  p. Moniki  Sikory przygotowali akademię, w której uczestniczyły dzieci z kl.0-3,  grono pedagogiczne. Uczniowie recytowali wiersze poświęcone książce, podkreślając jej walory poznawcze, edukacyjne i wychowawcze.

Teatrzyk kukiełkowy- „Kłamstwa kozy”.

22 marca br. dzieci z kl. 0-3 obejrzały teatrzyk kukiełkowy pt: „Kłamstwa kozy”, zaprezentowany przez Teatr Lalek „Pinokio”. Przedstawienie to pozwoliło kształtować wrażliwość estetyczną, moralną, społeczną u dzieci, rozwijać ich wyobraźnię, kształtować spostrzegawczość i umiejętność koncentracji. Dowiedziały się, że kłamstwo zawsze ma krótkie nogi i zawsze należy mówić prawdę.

„Na jagody… tropiąc niezwykłe przygody”.

Na początku września 2022r. Miejskie Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Lipianach serdecznie zaprosiło przedszkolaków do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym -„Na jagody…tropiąc
niezwykłe przygody”. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez dziecko pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej – patronki roku 2022. Kamila Grądziel wykonała ilustrację do wiersza- „W lesie”. Gratulujemy Kamilce za udział w tym konkursie.
Opiekunem była pani Monika Sikora.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Z tej też okazji  w dniu 20.10.2022r.  odbyło się pasowanie na czytelnika  uczniów klasy Ia i Ib. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, codziennie korzystać z ich mądrości, przestrzegać obowiązków czytelnika. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominać o tym ważnym wydarzeniu w ich życiu.

Monika Sikora

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Z tej tez okazji przeprowadzone zostały lekcje biblioteczne, pojawiły się nowości czytelnicze, wykonane zostały tablice dekoracyjne. Przeprowadzona akcja zachęciła wszystkich czytelników do częstszego sięgania po książkę.

Monika Sikora