Biblioteka szkolna

„Na jagody… tropiąc niezwykłe przygody”.

Na początku września 2022r. Miejskie Przedszkole im. Kubusia Puchatka w Lipianach serdecznie zaprosiło przedszkolaków do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym -„Na jagody…tropiąc
niezwykłe przygody”. Zadaniem konkursowym było wykonanie przez dziecko pracy plastycznej ilustrującej dowolnie wybrany utwór Marii Konopnickiej – patronki roku 2022. Kamila Grądziel wykonała ilustrację do wiersza- „W lesie”. Gratulujemy Kamilce za udział w tym konkursie.
Opiekunem była pani Monika Sikora.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.  Z tej też okazji  w dniu 20.10.2022r.  odbyło się pasowanie na czytelnika  uczniów klasy Ia i Ib. Uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki, codziennie korzystać z ich mądrości, przestrzegać obowiązków czytelnika. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, które będą im przypominać o tym ważnym wydarzeniu w ich życiu.

Monika Sikora

Biblioteka szkolna włączyła się w obchody Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, podejmując działania promujące bibliotekę i czytelnictwo.

Z tej tez okazji przeprowadzone zostały lekcje biblioteczne, pojawiły się nowości czytelnicze, wykonane zostały tablice dekoracyjne. Przeprowadzona akcja zachęciła wszystkich czytelników do częstszego sięgania po książkę.

Monika Sikora