Kategorie
Z życia szkoły

I miejsce w gminnym konkursie – „Maraton matematyczny”

      W dniu 27.04.2023r. w Szkole Podstawowej w Róży odbył się gminny konkurs matematyczny „Maraton matematyczny” dla uczniów z terenu gminy Czarna. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy V: Julia Bała, Lena Kołodziej, Adrian Uryjasz pod opieką p. Marty Pach. W konkursie rywalizowały 3- osobowe zespoły. W pierwszej części konkursu uczniowie rozwiązywali test, następnie krzyżówkę. Po krótkiej przerwie przystąpili do drugiej części, składającej się z pięciu zadań tekstowych, rebusów matematycznych i zadań krótkiej odpowiedzi. 

Spośród dziesięciu drużyn najwięcej punktów uzyskali uczniowie z naszej szkoły i zajęli I miejsce w konkursie. Uczestnicy otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe. Gratulacje!

Marta Pach