Kategorie
Z życia szkoły

JASEŁKA 2022

      Dnia 22 grudnia 2022 r., jak co roku, w Szkole Podstawowej w Grabinach odbyły się jasełka bożonarodzeniowe. W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej zebrali się: Pan Dyrektor Dawid Żarowski, nauczyciele, uczniowie klas 1-8 oraz dzieci z oddziału przedszkolnego i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. O dobrą zabawę i miłe doznania słuchowe zadbali zaś zdolni aktorzy i wokaliści z grupy „0” oraz klasy 2a i 2b pod czujnym okiem wychowawczyń p. Małgorzaty Piękoś, p. Agnieszki Sak, p. Lidii Mitoraj i p. Agnieszki Lesiak.

Publiczność po raz kolejny mogła przeżyć historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w stajni. Jednak to do nich i małego Jezuska przybyli tak honorowi goście jak trzej mędrcy i złożyli dzieciątku pokłon. Nie zabrakło też Heroda, który za wszelką cenę chciał utrzymać się u władzy i podstępnych diabełków. Całość przedstawienia pokazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców, dzieci oraz aniołów przeplatana była kolędami i pastorałkami.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów, nauczycieli i rodziców opłaciło się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie i poruszenie. Natomiast dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji oraz zaprezentowania swoich umiejętności artystycznych. Na zakończenie zgromadzeni goście wysłuchali świątecznych życzeń Pana Dyrektora i w świątecznych nastrojach rozeszli się do sal, w których odbyły się klasowe spotkania wigilijne