Kategorie
Z życia szkoły

Dzień Edukacji Narodowej i Dzień Papieski

13 października 2022 r. odbyła się w naszej szkole akademia z okazji XXII Dnia Papieskiego oraz Święta Edukacji Narodowej. W uroczystości wzięła udział społeczność Szkoły Podstawowej w Grabinach oraz przedstawiciele rodziców.

Celem uroczystości było przywołanie wspomnień o Wielkim Polaku: Świętym Janie Pawle II. Młodzież przygotowała nostalgiczny program, przypominając życie, czyny i słowa Papieża. Nie zabrakło wzruszających wierszy i piosenek. Pamiętamy, że Ojciec Święty szczególnie kochał dzieci i młodzież, gdyż to właśnie w młodym pokoleniu dostrzegał nadzieję na lepsze jutro. Bez wątpienia głoszone przez Papieża słowa zostaną w naszej pamięci niczym drogowskaz do mądrego i wartościowego życia.

Przedstawienie przygotowali uczniowie klas 1-3 oraz samorząd uczniowski pod kierunkiem pań Doroty Lesiak i Lidii Mitoraj. W przygotowaniach obchodów czynny udział brał również ksiądz Paweł Szczygieł. Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i troskę o dobro wychowanków.